Przejęcie sprawy śmiertelnego wypadku dziecka w stadninie koni.

Sprawa dotycząca zgonu dziewczynki, która zmarła na skutek obrażeń odniesionych w wypadku w stadninie koni w Runowie prowadzona będzie w tutejszej Prokuraturze Regionalnej.

Do zdarzenia doszło w dniu 6 listopada 2018 r.  w godzinach popołudniowych podczas treningu jeździeckiego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń podczas jazdy dziewczynka spadła z konia i doznała poważnych obrażeń głowy na skutek znalezienia się pod jego kopytami. Pokrzywdzona została przewieziona do słupskiego szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarła. Zgon nastąpił 10 listopada w godzinach popołudniowych.

Pierwsze czynności procesowe wykonano bezpośrednio po zdarzeniu. Przeprowadzono wówczas oględziny miejsca i zabezpieczono monitoring. Śledztwo wszczęte początkowo w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała obecnie prowadzone będzie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Przedmiotem ustaleń będą zarówno okoliczności samego zdarzenia, jak i prawidłowość organizacji zajęć i prawidłowość przeprowadzenia akcji ratowniczej.